- Strona główna
- Szlifierki
Używane Szlifierki
Twoja szlifierka CNC - używana & nowa w najlepszej cenie
- konwencjonalne Szlifierki
Jung JF 520 E-1, 1991
rok prod. 1991, długość szlifowania [mm] 600, zakres szlifowania 600 x 200, [1/min.] 800 - 4.200
Szlifierki są stosowane do obróbki powierzchni różnych materiałów, takich jak metal, drewno, kamień, szkło lub tworzywa sztuczne i są używane w różnych wersjach w zależności od zastosowania, np. jako szlifierki narzędziowe, okrągłe, płaskie, współrzędnościowe i bezkłowe. Kolejną cechą wyróżniającą jest stopień automatyzacji: konwencjonalne szlifierki nadają się szczególnie do produkcji jednorazowej i małoseryjnej, natomiast szlifierki sterowane CNC wykazują swoje zalety w produkcji wielkoseryjnej.
W procesie produkcyjnym szlifowanie następuje zwykle po obróbce przedmiotu, gdy przedmiot ma być dalej kształtowany, wygładzony, zaostrzony, wypolerowany lub uwolniony od powłok.
.Ścierniwo (Abrasives)
Im drobniejsza ziarnistość materiału ściernego, tym gładsza powierzchnia do wykończenia. W większości przypadków stosowane materiały ścierne to papiery lub tkaniny z warstwą ścierną składającą się z małych cząstek ściernych wykonanych z korundu, węglika krzemu lub diamentu. Ponadto do produkcji szczególnie precyzyjnych detali stosuje się również kamienie ścierne, wykonane najczęściej z prasowanego i wypalanego piasku kwarcowego, a także ścierniwa płynne.
Urządzenie chłodząco-odsysające
.Ponieważ podczas szlifowania w wyniku tarcia wydziela się dużo ciepła, zwykle stosuje się środki chłodząco-smarujące, aby zapobiec uszkodzeniu materiału. W tym procesie środek chłodząco-smarujący jest doprowadzany do strefy obróbki przez dysze, a następnie po użyciu jest zawracany do obiegu, tzn. filtrowany i chłodzony.
Aby mieć pewność, że szlifowane cząstki nie spowodują uszkodzenia obrabianego przedmiotu, szlifierki są zazwyczaj wyposażone w system odsysania lub odpylania. Dodatkowo do odsysania aerozoli i pary wodnej stosuje się specjalne separatory mgły olejowej.
Kup używaną szlifierkę
Szlifierka używana jest znacznie tańsza w zakupie niż nowa. Aby zapewnić, że inwestycja pozostaje opłacalna w dłuższej perspektywie, ważne jest, aby upewnić się, że maszyna jest w doskonałym stanie przed zakupem. Jednym z najważniejszych kryteriów jest czystość używanej szlifierki. Pył powstający podczas szlifowania składa się ze szczególnie drobnych cząstek, które, jeśli nie są wystarczająco odsysane i płukane, mogą gromadzić się w trudno dostępnych częściach maszyny szlifującej. Ponadto należy sprawdzić przede wszystkim łożyska, ponieważ są one narażone na szczególne obciążenia ze względu na wysoką prędkość obrotową wrzecion.
.Nasi technicy serwisowi znają szlifierki różnych producentów i chętnie pomogą Państwu swoim doświadczeniem i wyszkolonym okiem dokonać przeglądu żądanej maszyny.